Odporne na uderzenia sportowe sufity BRF NUOVA
Odporne na uderzenia sportowe sufity panelowe wykonane ze stali o wysokiej wytrzymałości, ocynkowanej metodą Sendzimira i emaliowanej piecowo stali, idealnie nadają się jako okładzina ścienna lub sufitowa wszędzie tam, gdzie obciążenie jest szczególnie wysokie: w obiektach sportowych, na dworcach kolejowych, w tunelach dla pieszych itp.
Elementy sufitu panelowego odpornego na uderzenia piłką wykonane z wytrzymałej stali ocynkowanej metodą Sendzimira:
Wszystkie komponenty są idealnie do siebie dopasowane i gwarantują szybki i ekonomiczny montaż.
Dane techniczne akcesoriów
Panele stalowe
Dno panelu: 75 mm
Złącze: 25 mm
Moduł: 100mm
Wysokość panelu: 23 mm
Materiał: Blacha stalowa ocynkowana metodą Sendzimira o grubości 0,8 mm, nieperforowana
Strona widoczna: biała emalia piecowa, farba poliestrowa
Tył: powłoka ochronna
Długości: dostępne w długościach do 7000 mm
Szyna nośna do paneli sportowych
Materiał: stal ocynkowana o grubości 1 mm
Moduł: 100mm
Długość: 4000 mm
Klips mocujący panel
Materiał: aluminium, grubość 0,8 mm, szerokość 25 mm, lakierowane na kolor czarny
Łącznik szyny montażowej
Materiał: aluminium o grubości 0,8 mm, lakierowane piecowo na czarno
Górna część wieszaka noniusza
Materiał: blacha stalowa ocynkowana metodą Sendzimira
Grubość materiału: 1,00 mm
Długości: od 150 mm do 2000 mm
Dolna część wieszaka noniusza
Materiał: blacha stalowa ocynkowana metodą Sendzimira
Grubość materiału: 1,00 mm
Długość: 170mm
Trzpień blokujący noniusz
Do łączenia górnych części noniusza i dolnych części noniusza
Materiał: drut ocynkowany
Potrzebujesz 2 sztuki na wieszak
Panele akustyczne
Materiał: wełna mineralna o gr. 20mm jednostronnie gr
podszyta czarną włókniną szklaną
Wymiar: 600 x 1250 mm
Waga: ok. 49 kg/m³
Reakcja na ogień: zgodnie z DIN 4102, niepalna
Montaż sufitu panelowego ze stali odpornej na uderzenia piłką
Maksymalne odległości:
a = równoległy rozstaw szyn montażowych 1200 mm
b = odległość na szynie montażowej 1500 mm
c = odległość od ściany 200 mm
Do montażu i obsługi sufitów metalowych należy zatrudnić wykwalifikowanych specjalistów posiadających odpowiednią wiedzę.
Do montażu i obsługi sufitów metalowych należy zatrudnić wykwalifikowanych specjalistów posiadających odpowiednią wiedzę.
Obchodzenie się z materiałami cienkościennymi musi odbywać się z należytą ostrożnością. Należy nosić rękawice ochronne, aby uniknąć obrażeń, zabrudzeń i uszkodzeń.
Firma montażowa musi wyznaczyć kierownika budowy odpowiedzialnego za handel, który przeprowadzi i będzie nadzorował montaż zgodnie z zasadami techniki. Firma instalacyjna ma obowiązek i pełną odpowiedzialność za zapewnienie wystarczającego bezpieczeństwa i zgodności systemu, tak aby komponenty nie mogły spaść podczas instalacji i po jej zakończeniu.
Należy przestrzegać zaleceń producenta. Firma instalacyjna musi wykluczyć ryzyko uszkodzenia mienia, a w szczególności zagrożenie życia i zdrowia osób przebywających w tym pomieszczeniu podczas i po instalacji. Należy uwzględnić warunki konstrukcyjne określone przez projektanta budynku, takie jak ruchy elewacji, dylatacje budynku i szczeliny dylatacyjne.
Wymagania dotyczące części konstrukcyjnych
Można stosować wyłącznie części konstrukcyjne zatwierdzone przez producenta. Podkonstrukcja musi być dopasowana do metalowego systemu stropowego i posiadać wystarczającą stabilność wzdłużną i poprzeczną.
Tolerancja płaskości
W przypadku montażu widocznych podkonstrukcji, materiałów wierzchnich i listew przyściennych dopuszczalne odchylenie od płaskości wynosi +/-2 mm na metr długości, jednak maksymalnie 5 mm na długości 5 metrów, mierzonej poziomo w miejscu montażu w każdym kierunku. Dopuszczalne ugięcia warstw wierzchnich nie są uwzględnione w tolerancjach płaskości i również muszą być brane pod uwagę.
Kolejność montażu
Aby zapewnić równość podczas instalacji, wsporniki obwodowe należy najpierw przymocować poziomo do sąsiednich elementów zgodnie z żądaną wysokością zawieszenia. Połączenia ścienne nie podlegają obciążeniu. Nie może być używany jako wydanie. W przypadku otwartego połączenia ściennego należy zapewnić równość za pomocą odpowiednich punktów pomiarowych.
Wyrównanie
Równoległe, widoczne podkonstrukcje i szyny nośne muszą być wyrównane względem siebie (jeśli to możliwe za pomocą lasera lub sznurka), tak aby były dokładnie wyrównane z modułami. Szczególną uwagę należy zwrócić na wyrównanie modułów za istniejącymi złączami szyn montażowych. Jeśli pomieszczenie jest dłuższe niż 5,00 m, złącza szyny DIN są wciskane w końce szyny DIN i mocowane. Dzięki temu szyny montażowe można zamontować równo.
Montaż szyn nośnych
Szyny montażowe można mocować bezpośrednio do stropu nośnego za pomocą łączników zatwierdzonych przez nadzór budowlany. W stalowych sufitach panelowych GUTWERT szyny nośne są mocowane na żądanej wysokości za pomocą wieszaków noniuszowych. Przy zagiętej górnej części noniusza pamiętaj o wykorzystaniu otworu obok zakładki. Jeśli nie jest to możliwe, należy zastosować podkładkę o odpowiednim rozmiarze, aby zapobiec późniejszemu zapadnięciu się wieszaka. Pierwsza szyna montażowa jest mocowana wzdłuż w maksymalnej odległości 20 cm od ściany.
Maksymalna odległość między wieszakami wynosi 150 cm w pomieszczeniach na szynie montażowej. Maksymalny rozstaw szyn nośnych wynosi 120 cm w pomieszczeniach. W przypadku wymagań akustycznych lub izolacyjnych odstęp między szynami montażowymi można również zmniejszyć, aby uniknąć cięcia. Ostatnia szyna montażowa jest ponownie mocowana wzdłużnie w maksymalnej odległości 20 cm od ściany. Zabudowy i osprzęt (np. lampy i głośniki) należy mocować oddzielnie, ponieważ sportowy sufit panelowy nie jest przystosowany do dodatkowych obciążeń.
Brak skrętu
Zawieszenie szyn montażowych musi prowadzić do bezskrętnego i równego biegu z jednocześnie naprężonym gniazdem zawieszenia.
Wyrównanie podkonstrukcji
Sufity metalowe i ich z reguły duże długości elementów wymagają starannego ułożenia i wyrównania konstrukcji nośnej (szyn nośnych). Jest to szczególnie ważne w przypadku metalowego sufitu sportowego GUTWERT, ponieważ nie ma poprzecznego usztywnienia (konstrukcja nośna z siatki).
Zabudowy, nadbudówki i rozbudowy
Całkowita odpowiedzialność za instalacje, nadbudowy i rozbudowę leży po stronie projektanta budynku, w szczególności za wybór typu/lokalizacji/doboru i zgodności systemu podstawowego. Integracja osprzętu, nadbudów i nadbudów musi być przeprowadzona zgodnie ze szczegółowymi specyfikacjami producenta sufitu oraz producenta osprzętu i nadbudów. Wszelkie prace w tym kontekście są środkami dodatkowymi i muszą być uzgodnione oddzielnie. Na przykład podłączenie komponentów elektrycznych należy ustalać indywidualnie dla każdego przypadku i zgodnie ze specyfikacjami producenta.
Płaskość w obszarze krawędzi
Ze względu na proces produkcyjny, cienkościenne panele metalowe mogą wykazywać odchylenie płaskości podczas układania panelu na listwie obwodowej zarówno w fabryce, jak i na miejscu, co jest nieuniknione ze względu na proces produkcyjny i produkcyjny i jest zgodne z najnowszym stanem techniki . Szczególne wymagania dotyczące płaskości panelu w przypadku wspornika wspornika obwodowego muszą być uwzględnione przez klienta w ofercie.
Montaż paneli
Szyny nośne nie mogą się przesuwać podczas montażu paneli. Panele mocowane są do szyny montażowej za pomocą wkrętu wkręconego w listwę drewnianą.
Klipsy mocujące panel są wpinane na szynie montażowej między poszczególnymi panelami w celu zablokowania i zamocowania paneli.
Łączenia paneli
Połączenia płyt metalowych należy wyposażyć w czarne łączniki wzdłużne. Technicznie nieuniknione jest nieznaczne wizualne zaburzenie jednolitości wzoru sufitu w styku płyt.
Waga
Waga ok. 9 kg/m² bez osprzętu
Pochłanianie dźwięku
Na panelach można umieścić materiał dźwiękochłonny, powlekany z jednej strony na czarno, aby regulować dźwięk.
Prostopadłość, rozszerzalność cieplna, dodatkowe obciążenia, obszary specjalne
Zazwyczaj panel jest cięty i pośredniczy o jedną szerokość kątownika ściany krótszej. Oznacza to, że nie mogą wystąpić naprężenia rozszerzające. W celu uniknięcia zabrudzeń i urazów podczas montażu zaleca się noszenie rękawiczek (np. bawełnianych). Jeśli wymagane są cięcia i instalacje, przeprowadza się je przed zamknięciem terenu.
Zgodnie z planowanym przebiegiem paneli metalowych należy zadbać o to, aby panele metalowe były w każdym punkcie absolutnie prostopadłe do szyny montażowej. Tolerancje długości normy jakościowej nie uwzględniają odchyleń długości wynikających z rozszerzalności cieplnej. Dodatkowe instalacje i obciążenia należy podwiesić oddzielnie. Wszelkie mocowania do systemu sufitowego należy wcześniej uzgodnić z producentem. W przypadku zastosowań specjalnych, np. w kuchni, na zewnątrz w wilgotnych i czystych pomieszczeniach, a także w pomieszczeniach z ochroną przeciwpożarową, izolacją akustyczną, wymaganiami dotyczącymi bezpieczeństwa przed uderzeniem piłką, należy osobno określić konstrukcję nośną i jakość płyt oraz ich montaż.
Higiena
Aby uniknąć ewentualnego powstawania pleśni (zwłaszcza w basenach), należy zapewnić wystarczającą wentylację z tyłu. Odpowiada za to projektant budynku. Należy przestrzegać zaleceń producenta. Należy przestrzegać przepisów transportowych producenta oraz wskazówek dotyczących profesjonalnego układania w stosy i suchego składowania. Należy przestrzegać wskazówek producenta dotyczących pielęgnacji i konserwacji
Przykładowy tekst przetargowy na odporny na uderzenia piłką sportowy sufit panelowy BRF wykonany ze stali
Poz. 1 - ok. .......... m² Panel sportowy BRF Okładzina sufitowa, zgodnie z DIN 18 032, moduł 100, składający się z paneli z blachy stalowej ocynkowanej metodą Sendzimira, strona widoczna biały matowy (podobny do RAL 9010) , w procesie coil-coating, emaliowany piecowo, grubość 0,8 mm, kątownik, szerokość 75 mm, wysokość 23 mm, dostawa i montaż.
Kolory specjalne według palety kolorów RAL i kolory specjalne, ale także powierzchnie ocynkowane i powierzchnie dekoracyjne, takie jak drewno, kamień naturalny lub inne wzory są możliwe na zamówienie.
Stalowe szyny nośne w kształcie kapelusza, ocynkowane, o grubości 1 mm, podwieszone są do stropu za pomocą wieszaków z noniuszem ok. ......... cm. Odległość między szynami montażowymi wynosi maks. 1,20 m, odległość między wieszakami wynosi maks. 1,50 m.
Podkonstrukcja musi być idealnie wyrównana.
Wybite otwory w szynach montażowych służą następnie do mocowania paneli. Panele sufitowe są wpinane w te wycięcia. Panele są bezpiecznie utrzymywane przez te wycięte otwory w punktach mocowania między szynami nośnymi a panelami.
Poz. 2 - ok. ........... m² przekładka akustyczna z płyt z wełny mineralnej o grubości .......... mm, strona widoczna z czarnym zabezpieczeniem przed kapaniem
Poz. 3 - ok. ……… lfm. Wykonaj połączenia ścienne za pomocą aluminiowych kątowników krawędziowych o wymiarach 24 x 24 mm, grubość materiału 0,6 mm, lakierowanych piecowo w kolorze paneli.
Poz. 4 - ok. .......... sztuk kuloodpornych paneli oświetleniowych dostarczonych przez klienta (oświetlenie powierzchniowe), format .......... cm, dopasowanie i zamontowanie (połączenie wykonuje firma elektryczna).
Rozmieszczenie opraw patrz plan sufitu.
Jeśli masz jakieś pytania, nie wahaj się! Zadzwoń do nas lub wyślij e-mail!
BRF NUOVA Sp. z o.o.
ul. Jedności Robotniczej 15/13
69-100 Słubice
E-MAIL: biuro@brfnuova.pl
TEL: +48 95 7478637
TAX NR: PL 598 165 3341